Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Ředitel Pejchl odejde z Nemocnice Kyjov, přijal jinou pracovní nabídku

Ředitel Pejchl odejde z Nemocnice Kyjov, přijal jinou pracovní nabídku

Kyjov, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Ředitel Josef Pejchl odejde k poslednímu lednu z kyjovské nemocnice. Důvodem však nejsou vleklé spory s odboráři a vyhrocená situace s kyjovským starostou Františkem Luklem (Sedmadvacítka nezávislých), nýbrž nová pracovní nabídka, sdělil ve středu Pejchl.

konferencni_mistnost250

 

Ředitel se dohodl na ukončení spolupráce s krajským radním Oldřichem Ryšavým (ČSSD). "Odcházím na vlastní žádost z důvodu přijetí jiné pracovní nabídky," uvedl Pejchl s tím, že bližší informace o novém postu neposkytne.

Pejchla dosadil na pozici Jihomoravský kraj jako zřizovatel nemocnice. Po čase se však část personálu začala bouřit a problémy se vyostřily natolik, že minulý týden vyzval kyjovský starosta František Lukl Pejchla, aby odstoupil, jinak že nabídne zastupitelstvu post starosty. Personál i Lukl vyčítali řediteli způsob jednání, který na klinice zavedl. Pejchl se však bránil tím, že bylo potřeba dostat nemocnici z nepříznivé finanční situace. K tomu vedla pouze cesta nepříjemných opatření, která se lidem nelíbí, a navíc se odkryly chyby minulého vedení, které předtím nikdo neřešil.

"Můj odchod nemá nic společného s peticí zaměstnanců, se žádným sdružením ani s politiky. Vždy jsem se snažil vyhnout tomu, aby si na nemocnici kdokoliv dělal politickou kampaň. Politici věděli, že chci kvůli rodině odejít," řekl šéf nemocnice.

Podle něj starosta Lukl pouze využil informaci o jeho chystaném odchodu. "Starostův dopis s výzvou byl pouze teatrálním gestem, které ukazuje, jak moc některým lidem spojeným s bývalým vedením vadí rozkrývání zdejších kauz a nepořádku," sdělil Pejchl.

Ten chtěl dotáhnout práci v Kyjově do konce a několik nabídek už odmítl. "Od léta jsem měl dvě, ale s ohledem na slib kraji jsem je nepřijal. Nyní už se podařilo nemocnici stabilizovat, dotáhnout rozdělané projekty a ukončit některé audity. Proto jsem požádal kraj, aby mě uvolnil do nové práce," dodal.

Za Pejchlova vedení se nemocnice dostala ze ztráty do zisku a vyřešila se náročná jednání spojená s reklamací rozpadajících se klíčových objektů. Po dobu jeho ředitelování nastala rekonstrukce objektu, byl zavedený nový objednávkový elektronický systém, vznikl nový systém rozvážky léků na oddělení, vyřešily se problémy s alkoholem na pracovišti a mnohé další věci.

"Zpráva o odchodu ředitele Pejchla mě nepřekvapila. Je to logický krok, který podle mého přispěje ke zklidnění rozjitřené atmosféry na klinice," sdělil jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že Pejchlovi děkuje za odvedenou práci.

Jihomoravský kraj začne hledat nového ředitele, který bude mít kromě zajištění kvalitní a dostupné péče, vyrovnaného rozpočtu nemocnice a jejího dalšího rozvoje také za úkol uklidnit vztahy s veřejností a zaměstnanci. "Nemocnice Kyjov je páteřní v Jihomoravském kraji. Musíme najít manažera, který ji bude dále rozvíjet a modernizovat ve prospěch pacientů," uzavřel Hašek.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci