Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Sanatorium Pálava se 160 lůžky je o krok blíže k úspěšnému dokončení

Sanatorium Pálava se 160 lůžky je o krok blíže k úspěšnému dokončení

Brno, 24. září 2020 – Projekt odborného léčebného ústavu Sanatoria Pálava úspěšně pokračuje. Hlavním záměrem výstavby je vybudování špičkového a vysoce specializovaného zdravotnického zařízení, zaměřeného na dostupnou léčebně rehabilitační péči pro obyvatele Jihomoravského kraje, přímo navazující na péči nemocniční. Intenzivní a komplexní rehabilitační péče v tomto sanatoriu by měla napomoci pacientům zařadit se zpět do aktivního společenského života.

doktor sanatorium

 

Aktuálně bylo vypsáno veřejné výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace a související inženýrskou činnost vedoucí k získání stavebního povolení. Thermal Pasohlávky a.s. jako nositel projektu má pro tento krok významnou podporu Jihomoravského kraje i akcionářů společnosti.

„Projekt odborného léčebného ústavu patří mezi priority kraje. Jsem rád, že jeho příprava dále pokračuje. V budoucnu bude zásadním úkolem zajistit financování jeho výstavby,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Plánované Sanatorium Pálava by mělo zajišťovat lůžkovou i ambulantní léčebnou rehabilitační péči a lázeňskou léčebně rehabilitační péči s lůžkovou kapacitou cca 160 lůžek. Předpokládané uvedení Sanatoria do provozu je v roce 2024.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci