Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Spor ředitele kyjovské nemocnice a starosty se vyostřuje

Spor ředitele kyjovské nemocnice a starosty se vyostřuje

Kyjov, 12. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Ředitel Nemocnice Kyjov Josef Pejchl odpověděl starostovi města Františku Luklovi (Sedmadvacítka nezávislých) na otevřený dopis z minulého týdne, kterým Lukl žádal Pejchla o odstoupení. Nikdy Vám nešlo o nemocnici, ale o zviditelnění, napsal Pejchl v dopise.

nemocnice-Kyjov250

Lukl vyzval otevřeným dopisem Pejchla k rezignaci. Korespondenci zaslal jak řediteli nemocnice, tak Jihomoravskému kraji jako zřizovateli zařízení. Lukl navíc zdůraznil, že pokud bude Pejchl pozici zastávat i v následujícím roce, nabídne zastupitelstvu pozici starosty.

"Plně se ztotožňuji s názorem široké veřejnosti na odvolání ředitele. Kyjovská nemocnice je kvalitní zařízení díky lékařům, sestřičkám a personálu. Pro ředitele jsou tito lidé ale pouhá čísla, která může dosadit do tabulek," vytkl Pejchlovi Lukl, který nejprve zvolení Pejchla za ředitele podporoval, ale postupně změnil názor. "Začal jsem vnímat odklon od toho, co proklamuje od skutečných činů," uvedl Lukl.

Pejchl se však bránil tím, že byl dosazený kvůli zlepšení nepříznivé finanční situace v nemocnici, k čemuž vede pouze cesta nepříjemných rozhodnutí a vypořádání se s dlouho neřešenými problémy. "Postupně zjišťujeme, jak špatně se dříve v nemocnici hospodařilo a kam unikaly příjmy. Pan starosta chce vše zamést pod koberec," vysvětlil Pejchl v reakci na Luklův dopis s tím, že Lukl je ve stejné politické straně jako bývalý ředitel nemocnice Petr Hudeček.

V pondělí šéf nemocnice starostovi dopisem odpověděl. "Slíbil jsem dotáhnutí „černé práce“, kterou v nemocnici musel někdo dříve nebo později udělat. Pokud odejdu, Vy na tom nebudete mít jedinou zásluhu," píše Pejchl v dopise. V něm také Luklovi vysvětlil výtky na svou adresu ohledně opravování budov nebo vypovězení smlouvy psychiatrovi a přiznal se také k tomu, že má několik pracovních nabídek, avšak svou štaci v Kyjově chce dotáhnout do konce. Jak dodal, formu odpovědi na otevřený dopis využívá kvůli tomu, že se mu starosta vyhýbá a nechce si s ním promluvit mezi čtyřma očima.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript