Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Tišnovská nemocnice zahájila výstavbu nového ambulantního traktu za 51 milionů

Tišnovská nemocnice zahájila výstavbu nového ambulantního traktu za 51 milionů

Tišnov, 11. listopadu 2019 – Nový ambulantní trakt, moderní lékárna nebo parkoviště pro pacienty, zaměstnance a sanitky – to vše by mělo do konce příštího roku vzniknout v areálu Nemocnice Tišnov. Slavností poklep základního kamene díla, jež přijde na více než 51 milionů korun, se uskutečnilo posledního říjnového dne za přítomnosti představitelů Jihomoravského kraje, města Tišnov a vedení zdejší nemocnice. Podle hejtmana Bohumila Šimka je zahájení výstavby Ambulantního traktu Nemocnice Tišnov významným krokem v rekonstrukci tohoto krajem zřizovaného zdravotnického zařízení.

nemocnice tisnov ambulantni trakt

 

„Záměrem projektu je vybudování moderních prostor, které mají sloužit ke každodennímu poskytování odborné ambulantní péče pacientům a odpovídají současným evropským standardům a moderním trendům pro objekty v oblasti poskytování nemocniční péče,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Jak upřesnil krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta, stavební realizaci ambulantního traktu zajišťuje společnost PS Brno, s. r. o., a bude dokončena v listopadu 2020. „Výstavbou ambulantního traktu se v Nemocnici Tišnov zahajuje rekonstrukce celého tohoto krajského zdravotního zařízení, v následujících letech na ni má navázat vybudování nového rehabilitačně-lůžkového pavilonu,“ dodal radní Milan Vojta.

Ambulantní trakt vzniká v těsném sousedství stávajícího nemocničního areálu, a to mezi stanicí Zdravotní záchranné služby Jihomoravského kraje a Dětským domovem Tišnov. Po dokončení zde vznikne dvoupodlažní pavilon o zastavěné ploše více než 800 m2. V budově o stranách 30 x 27 metrů bude umístěna centrální nemocniční evidence, nemocniční lékárna, zázemí autodopravy a především nové ordinace lékařů. Dům, který bude plně bezbariérový, se stane pracovištěm pro 25 osob. Součástí výstavby je také vytvoření parkoviště pro pacienty a zaměstnance nemocnice o celkové ploše větší než 500 m2.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci