Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví V Brně-Bohunicích vznikne vzdělávací a výcvikové středisko pro záchranáře

V Brně-Bohunicích vznikne vzdělávací a výcvikové středisko pro záchranáře

Brno, 2. září 2017 - V Brně-Bohunicích vznikne do dvou let moderní vzdělávací a výcvikové středisko pro záchranáře. Koncem srpna o tom rozhodla Rada jihomoravského kraje. „Toto moderní výcvikové středisko by mělo být hotové v září 2019 a jeho cílem je zlepšit připravenost zdravotnické záchranné služby k poskytování kvalitní a efektivní přednemocniční neodkladné péče,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

zachranka resuscitace zachranari

 

Ve výcvikovém středisku vznikne kvalitní zázemí umožňující efektivní výuku dospělých, praktickou výuku modelových situací s využitím pokročilých simulátorů. Bude možný výcvik personálu pro mimořádné situace a krizové stavy, například vysoce nebezpečné nemoci nebo speciální letecké záchranné činnosti.

„Obyvatelům Jihomoravského kraje tak bude v budoucnu poskytována stále kvalitnější péče záchranářů s ohledem na nové postupy a poznatky na poli urgentní medicíny. Nové středisko zvýší úroveň pracovních podmínek pro lektory a umožnění výuky v oblasti urgentní medicíny i krizové připravenosti na jednom uceleném pracovišti,“ řekl hejtman Šimek.

Předmětem projektu je vybudování vzdělávacího a výcvikového střediska (dostavba stávající stavby) výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) v Brně-Bohunicích, její odpovídající vybavení vnitřním zařízením (nábytkem), audiovizuální technikou a PC technikou včetně pořízení souboru pokročilých simulátorů a polygonu - lezecké stěny.

Celkové výdaje na realizaci projektu se v současné době předpokládají ve výši 99,8 milionů korun. V případě, že projekt bude schválen řídícím orgánem IROP, Jihomoravský kraj obdrží dotaci ve výši 90 % způsobilých výdajů projektu (z toho 85 % z Evropského fondu pro regionální rozvoj a 5 % ze státního rozpočtu).


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci