Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví V Bučovicích vyroste domov pro seniory a tišnovská nemocnice se rozšíří

V Bučovicích vyroste domov pro seniory a tišnovská nemocnice se rozšíří

Brno, 7. května 2019 – Jihomoravští krajští radní schválili zahájení dvou zadávacích řízení na dostavbu Nemocnice Tišnov a na výstavbu domova pro seniory v Bučovicích. „V případě tišnovské nemocnice je cílem vybudování moderních prostor, které mají sloužit ke každodennímu poskytování odborné ambulantní péče pacientům. Dále vybudování lékárny a parkování sanitek, které odpovídají současným evropským standardům a trendům pro objekty v oblasti poskytování nemocniční péče a vyhovují nárokům na moderní zdravotnické pracoviště,“ řekla náměstkyně hejtmana pro investice a majetek Taťána Malá.

Nemocnice-Tisnov-KT-01

 

Předmětem veřejné zakázky je zhotovení novostavby ambulantního dvoupodlažního traktu s jedním podzemním podlažím a jedním nadzemním. V suterénu objektu bude umístěno sociální zázemí lékařů, příjmová a skladovací část ústavní lékárny, parkování lékařů a parkování sanitek pro nemocnici Tišnov včetně sociálního zázemí řidičů, technické zázemí pro provoz polikliniky a dočasné skladování odpadů. V nadzemní části budovy v prostorách zdravotnického pracoviště ambulantního charakteru budou umístěny ordinace lékařských pracovišť. Dále jsou v 1. NP umístěny prostory pro sociální zázemí pacientů a lékařů (WC), denní místnosti, čekárna recepce a kartotéka. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je stanovena na 63,18 milionu korun bez DPH (76,45 milionu korun s DPH). Veřejná zakázka by měla být realizována v období září 2019 až listopad 2020.

„Pokud jde o výstavbu Domova pro seniory v Bučovicích, jedná se o novostavbu domova pro seniory, která bude určena pro poskytování sociální služby „domov se zvláštním režimem“ pro 50 osob se stařeckou, Alzheimerovou a ostatními typy demencí v souladu se zákonem o sociálních službách,“ dodala Malá. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je stanovena na 90 milionů korun bez DPH (108,9 milionu korun vč. DPH). Veřejná zakázka by měla být realizována v období září 2019 až prosinec 2020.

V obou případech budou nabídky hodnoceny podle jejich ekonomické výhodnosti, tedy podle nejnižší nabídkové ceny bez DPH.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci