Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Vyškovská nemocnice má již nové gynekologické ambulance

Vyškovská nemocnice má již nové gynekologické ambulance

Vyškov, 31. ledna 2024 - První etapu rozšíření a rekonstrukce porodních sálů a oddělení šestinedělí má od ledna za sebou krajem zřizovaná Vyškovská nemocnice. Nové gynekologické ambulance jsou pacientkám plně k dispozici od 20. ledna. První etapa přišla na 10 milionů korun.

vyskovska nemocnice ambulance gynekologie foto jmk

 

„Nově otevřené gynekologické ambulance a prenatální poradny byly realizovány ve velmi příjemném barevném provedení a představují svým vybavením kvalitativní posun pro práci personálu oddělení. Kulturní prostředí čekárny, příjmové ambulance, prenatální poradny a ambulance jednodenní gynekologie, včetně moderního vybavení, výrazně přispívá ke zvýšení komfortu žen při jejich ošetření. Prosvětlené prostory čekárny jsou větší a příjemnější také pro doprovod pacientek,“ komentuje novou podobu Gynekologicko-porodnického oddělení jeho primář MUDr. Josef Eim.

Ambulantní trakt oddělení je řešen se samostatným vstupem přímo z hlavní haly budovy C. Vyšetřovny jsou přístupné z nové vnitřní chodby, která se zhruba v polovině své délky rozšiřuje v prostornou čekárnu pacientek. Součástí ambulantního traktu je vyšetřovna, SONO, monitoring KTG (kardiotokografie), prenatální poradna a jednodenní gynekologie. Nechybí odpovídající zázemí – nové svlékací boxy, WC, technická místnost, sklad.

Jak dodává primář MUDr. Eim, postupnou rekonstrukcí Gynekologicko-porodnického oddělení vyškovské nemocnice pacientky získají návaznost a kontinuitu péče v průběhu celého těhotenství. „Součástí nového centra přirozeného porodu budou také různé kurzy a přípravy pro ženy v předporodním i poporodním období. Chystáme také novinky ve vybavení v rámci přirozeného porodnictví. Na novorozeneckém oddělení se snažíme pro matky zajistit služby laktačních poradkyň. Součástí provozu porodních sálů a oddělení šestinedělí bude i péče fyzioterapeutek,“ popisuje záměry nemocnice primář Eim.

Staveniště 2. etapy centra přirozeného porodu bylo předáno staviteli 22. ledna, u staveniště 3. etapy lůžkové Oddělení šestinedělí a novorozenci se tak stalo již v září minulého roku a jeho stavba pokračuje. Jednotlivé etapy a části na sebe navazují. Ukončení samotné stavby za 42,9 milionu korun (včetně DPH) se předpokládá říjen letošního roku.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci