Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Ženy se mohou objednat na mamograf a ultrazvuk do FN Brno přes internet

Ženy se mohou objednat na mamograf a ultrazvuk do FN Brno přes internet

Brno, 12. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Brněnská Fakultní nemocnice zavedla novinku v podobě objednání přes internet na mamografické nebo ultrazvukové vyšetření. V pondělí to řekla mluvčí nemocnice Anny Mrázové.

mamograf-250

 

Ženy se mohou objednat na mamograf nebo ultrazvuk v Porodnici na Obilním trhu 11 na webových stránkách www.fnbrno.cz. "Po vybrání typu vyšetření, vhodného termínu a vyplnění údajů je systém objedná," popsala Mrázová.

Podle jejích slov je to vůbec poprvé, kdy se ve Fakultní nemocnici Brno dá objednat přes internet. "V některých nemocnicích už to funguje. Elektronickou objednávku na mamograf jsme se rozhodli umožnit proto, aby se co nejvíce žen nechalo vyšetřit. U rakoviny totiž všeobecně platí, že čím dříve se odhalí, tím větší existuje šance na vyléčení," řekla Anna Mrázová s tím, že ženy se mohou z tepla domovat objednat stejně jednoduše jako například ke kadeřníkovi.

Mamograf slouží k vyšetření na rakovinu prsu. Riziková skupina žen nad 55 let má toto vyšetření jednou za dva roky zdarma. "Máme zájem, aby ženy chodily na kontroly pravidelně," uzavřela Mrázová.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci